FinansWebPOS

FinansWebPOS internet sitelerinin ziyaretçilerine Kredi Kartı ile on-line ürün/hizmet satabilmeleri için güvenli bir ortam sağlayan Sanal POS ürünüdür.

Kredi kartı hamili internet üzerinden üye işyerinin sanal ticaret sitesine ulaşır.
Kredi kartı hamili üye işyerinin sanal ticaret sitesinden almak istediği ürün veya hizmetleri seçer.
Kredi kartı hamili üye işyerinin sanal ticaret sitesinden almak istediği ürünlerin ücretini ödemek üzere kredi kartı numarasını, son kullanma tarihini ve CVV2 numarasını girer.
Sanal ticaret sitesi yazılımı ödeme için gereken bilgileri SSL Güvenliği ile FinansWebPOS'a aktarır.
FinansWebPOS SSL güvenliği ile gerekli bilgileri QNB Finansbank'a gönderir.
QNB Finansbank online provizyon bilgilerini SSL güvenliği ile FinansWebPOS'a geri gönderir.
FinansWebPOS sanal ticaret sitesi yazılımına SSL güvenliği ile işlemin provizyon bilgilerini gönderir.
Kredi kartı hamili kendi ekranında işlemin sonucunu üye işyerince gönderilen mesajla görür.
İşleme provizyon verilmiş ve bu işlem üye işyerince onaylanmışsa (üye işyeri otomatik işyeri onayı ile çalışıyorsa, işyeri onayına ihtiyaç yoktur) gün sonunda üye işyerinin hesabına ilgili miktar geçilir.

FinansWebPOS: QNB Finansbank ve FinansWebPOS ile çalışmak isteyen e-ticaret alt yapısı ve 128 bit SSL sertifikası hazır olan işyerleri bu ürünü alabilirler.

FinansWebPOS arayüzünde firmalarımızın etkin bir şekilde kullanacağı bir Risk Yönetimi Modülü sunulmaktadır. Risk Yönetimi Modülünü kullanarak web sitenizden yapılan riskli işlemleri sizin belirleyeceğiniz kriterlere ve kurallara göre raporlayıp yönetebilirsiniz. Belirlediğiniz bu kriterler ve kurallar doğrultusunda bir işlemin risk seviyesi belirlenir ve o işlem onaylanır veya reddedilir. Sistem tarafından onaylanmayan bir işlem için, kullanıcı işlemi kendisi reddedebilir veya onaylayabilmektedir.

 • SSL sertifikası ve ödeme formu olmayan firmalar FinansWebPOS'un "Güvenli Ödeme Sayfasını" kullanarak internetten satış yapabilirler.
 • Üye işyerlerimiz FinansWebPOS'un kullanıcı dostu arayüzü ile çok etkin, hızlı ve detaylı raporlama yapabilirler.
 • İşyeri onayı, iade, iptal gibi finansal işlemler çok kısa ve basit bir yol kullanarak yapılabilir.
 • TL ve USD işlemleri ayrı arayüzlerden raporlanabilir. Tek işyeri için ayrı mağazalardan ayrı para birimlerine göre rapor alınabilmektedir.
 • Üye işyerlerimiz FinansWebPOS kullanıcılarına isteklerine göre 4 tip yetki tanımlayabilirler.
 • Bunlar Üye İşyeri Yöneticisi, İşyeri Sipariş Takipçisi, İşyeri Sipariş Takipçisi İptal ve İade Yetkili ve Api Kullanıcısı'dır.
 • FinansWebPOS Üye işyerlerimiz kesintisiz hizmet ve müşteri memnuniyeti ile tanışırlar.
 • FinansWebPOS esnek bir yazılımdır. Müşterilerin isteklerine göre değişiklikler yapılabilmekte ve standart bir paket kullanılması FinansWebPOS yerine zamanla müşterilerinin tercihleri doğrultusunda şekillendirilmiş bir ürüne doğru ilerlenmektedir.
 • FinansWebPOS çok çeşitli platformlarda çalıştırılabilmektedir. Örnek olarak Windows NT, Unix verilebilir.
 • FinansWebPOS bütün kullanıcılarının rahatlıkla çalışabilmesi ve FinansWebPOS' un geniş avantajlarından ve kabiliyetlerinden yararlanabilmeleri için Türkçe kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Web sitenizde 128 bit SSL sertifikasının bulunması zorunludur. Ayrıca müşteriden alınan kart bilgilerinde CVV2 numarasının da istenmesi hem sanal Mağazanızın hem de müşterinizin güvenliği açısından talep edilmektedir. SSL sertifikanız yok ise FinansWebPOS Güvenli Ödeme Sayfası hizmetini bizden talep edebilirsiniz.

Web sitem var ama SSL sertifikam yok ne yapmalıyım?

FinansWebPOS Güvenli Ödeme Sayfası ile Sanal POS'umuza entegre olabilir ve e-ticarete başlayabilirsiniz.

Web sitem var SSL sertifikamı da kendim aldım, başka ne yapmalıyım?

Başvuru süreciniz ve Üye İşyeri olma süreciniz sonuçlandığında FinansWebPOS'a direk entegre olabilirsiniz ek bir hizmet almanıza gerek yok.

FinansWebPOS nasıl çalışıyor?

 • Kredi kartı hamili internet üzerinden üye işyerinin sanal ticaret sitesine ulaşır.
 • Kredi kartı hamili üye işyerinin sanal ticaret sitesinden almak istediği ürün veya hizmetleri seçer.
 • Kredi kartı hamili üye işyerinin sanal ticaret sitesinden almak istediği ürünlerin ücretini ödemek üzere kredi kartı numarasını, son kullanma tarihini ve CVV2 numarasını girer.
 • Sanal ticaret sitesi yazılımı ödeme için gereken bilgileri SSL Güvenliği ile FinansWebPOS'a aktarır.
 • FinansWebPOS SSL güvenliği ile gerekli bilgileri QNB Finansbank'a gönderir.
 • QNB Finansbank online provizyon bilgilerini SSL güvenliği ile FinansWebPOS'a geri gönderir.
 • FinansWebPOS sanal ticaret sitesi yazılımına SSL güvenliği ile işlemin provizyon bilgilerini gönderir.
 • Kredi kartı hamili kendi ekranında işlemin sonucunu üye işyerince gönderilen mesajla görür.
 • İşleme provizyon verilmiş ve bu işlem üye işyerince onaylanmışsa (üye işyeri otomatik işyeri onayı ile çalışıyorsa, işyeri onayına ihtiyaç yoktur) gün sonunda üye işyerinin hesabına ilgili miktar geçilir.

FinansWebPOS her türlü platformda çalışan e-ticaret yazılımlarına uygun entegrasyon kodlarına sahiptir. Yardım masamız üyeliğiniz kesinleştikten sonra websitenizin geliştirildiği yazılıma uygun entegrasyon kodunu tarafınıza e-posta ile iletir ve kurulumunuz tamamlanana kadar teknik destek sağlar.

FinansWebPOS'a başvuran işletmelerin şirket olması (Ticari Ortaklık, Adi Ortaklık, Şahıs Şirketi) gerekmektedir.

FinansWebPOS ile yapılan işlemlerin banka ve müşteri ilişkileri açısından normal POS ile yapılan işlemlerden hiçbir farkı yoktur.

Tüm platformlarda çalışmaktadır.

Alacağınız SSL sertifikası bizim sistemimizde herhangi bir problem yaratmaz sadece SSL Sertifikanızın 128 Bit olması ve domain adınıza tanımlı olması gerekmektedir. Paylaşımlı SSL olmamalı, Sertifika geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır. Sizin sitenizi kullanan kişilerin kullandığı browserlar 128 Bit SSL'i desteklemelidir. Kullanıcılar bunu İnternet Explorer için Yardım/İnternet Explorer Hakkında bölümünden, Netscape için Yardım/Netscape Hakkında bölümünden öğrenebilirler.

Sanal ticaret sitesinde FinansWebPOS ürününü kullanarak kredi kartı ile ödeme kabul etmek, müşterilerin günün her saati güvenli ve hızlı alışveriş yapmasını, müşteri bağlılığının ve sanal ticaret sitesinin rekabet gücünün artmasını sağlar. İstatistiklere göre kredi kartı ile ödeme kabul eden sanal ticaret siteleri satış cirolarını %200 arttırabilme imkanına sahiptirler. Bu anlamda FinansWebPOS kullanmak, bir harcama değil ileriye dönük bir yatırımdır.

CardFinans Üye işyeri olunduktan sonra farklı taksitli seçeneklerimizi kullanarak QNB Finansbank kredi kartı sahiplerinin taksitli ve ParaPuanlı alışveriş yapma imkanları sağlanıyor.

Hayır web siteniz yurt dışında da host edilebilir.

FinansWebPOS başvuruları, çalışmakta olduğunuz ya da çalışmayı düşündüğünüz şubemiz aracılığı ile yapılmaktadır. Ayrıca web sitemizden yapacağınız başvurularınızda da QNB Finansbank’tan yetkili bir kişi sizinle irtibata geçeçektir.

Visa, Mastercard' a tanımlı Yurtdışı Banka Kartları ile işlem yapılabilir.

Hayır, sanal üye işyeri mağazası sadece bir web sitesinde kullanılabilir.

Başvurunuzun değerlendirilmesi için sitenizin açık olması gerekmektedir.