Sektörel Çözümler

QNB Finansbank; işyerinizin faaliyet alanına, hizmet vermekte olduğunuz sektöre ve değişen kart müşterisi profilinize göre size özel POS çözümleri sunuyor.


QNB Finansbank Döviz POS ile QNB Finansbank üye işyerleri, ek bir cihaza gerek duymadan, mevcut POS cihazları üzerinde, yurtdışı kart müşterilerine Dolar ($), Euro (€), Sterlin (£), Japon Yeni (¥) ve Ruble (P) para birimlerinde tanımlanabilen 5 farklı döviz cinsiyle satış yapabiliyor.

QNB Finansbank Döviz POS, yurtdışındaki bankalara ait kartları otomatik olarak tanıyarak, ekrana para birimi seçeneklerini getiriyor. İstenen para birimi seçilerek, işleme normal satışta olduğu gibi devam etmek mümkün oluyor. Satış tutarı, menüden seçilen döviz cinsinden giriliyor. Böylece işlem ilgili para birimi üzerinden sonlandırılıyor. İşlem sonucunda oluşan satış cirosu üye işyerinin ilgili döviz hesabına geçerken müşteri ekstresine de aynı döviz tutarı yansıyor. QNB Finansbank Döviz POS ile harcama itirazları azalıyor. Alışverişi TL dışındaki bir para birimiyle yapmayı tercih eden yurtdışı kart sahipleri, QNB Finansbank Döviz POS kullanan işyerlerini tercih ediyor.

Pos Başvuru

Doktor POS sayesinde hizmet bedelini kartla tahsil edecek doktor, diş hekimi ve veteriner hekimlerin serbest meslek makbuzu düzenleme gereği ortadan kalkmaktadır.

Hem banka hem de Kredi Kartı ile ödeme alabilen Doktor POS slibinde aşağıdaki bilgiler yer alır:

  • "Bu belge V.U.K. uyarınca serbest meslek makbuzu yerine geçen belge hükmündedir." ibaresi.
  • Mükellefin; Adı-Soyadı, Ünvanı, İş Adresi, Vergi Dairesi ve TC Kimlik numarası
  • Belgenin tarih,saat ve numarası, Üye İşyeri numarası
  • Verilen hizmetin cinsi ve KDV dahil tutar
  • KDV hariç brüt tutar üzeriden stopaj (Tevkifat yapmak zorunda olmayanların ödeme yapması halinde belgede yer almayacaktır.)
  • Muayene ücretinden gelir stopajı düşüldükten sonra kalan tutar
  • Kart sahibine ait bilgiler: Maskelenmiş kart numarası, KDV dahil hizmet bedeli