Masaüstü ve Mobil POS Çözümleri

Masaüstü POS çözümlerimiz gerek telefon hattı üzerinden gerekse internet üzerinden elektronik ortamda ödeme almanızı sağlayarak size hem vakit hem de daha çok müşteri kazandırır. Gelin QNB Finansbank masaüstü POS çözümlerimizden birine başvurun, hem geniş CardFinans ailesinin bir parçası olun hem de çok özel avantajlarımızdan yararlanın.

Üye İşyeri Hizmetlerinde en çok tercih edilen POS tipidir. Kredi kartları ve banka kartları ile yapılan alışverişlere ait bilgileri, telefon hattı ile elektronik ortamda aktararak satış yapılmasını sağlar. Telefon hattı üzerinden çalıştığından, internet altyapısına ihtiyaç duymamaktadır. Sabit ve fiziksel POS ihtiyacı olan tüm işyerleri için elverişli ve uygun fiyatlı bir üründür.

Finans POS & ADSL POS Hemen Başvur

POS ile yaptığınız tüm işlemleri ADSL hattı üzerinden çalışan ADSL POS ile yapabilirsiniz.

İşlem adediniz ne olursa olsun; işyerinizdeki ADSL hat için ödediğiniz sabit ücret dışında ekstra iletişim ücreti ödemezsiniz.

İşlemleriniz çok hızlıdır ve işyerinizde bilgisayar olması zorunlu değildir. Öte yandan ADSL POS ile PC'nizi aynı anda kullanabilirsiniz.

POS & ADSL POS Hemen Başvur

POS ile yapabildiğiniz tüm işlemleri kablosuz, GSM ve GPRS hattı üzerinden çalışan Mobil POS ile heryerden yapabilirsiniz.

Mobil POS bir ofisten bağımsız olarak hareket halinde, satışlarını telefon hattına bağlı kalmadan yürütmek isteyen firmalara, müşterilerine kapılarında satış yapma imkanı sunar. Ayrıca restoranlar ve büyük mağazalarda kart sahibinin kasaya kadar gitmesine gerek kalmadan ödeme işlemlerini gerçekleştirip müşteri memnuniyeti yaratabilirsiniz.

Mobil POS & Wifi POS Hemen Başvur

Temassız POS 120 TL'ye kadar olan alışverişlerde temassız okuyucu özelliği ile hem Üye İşyerlerini hem de Kart Hamillerini imza ve şifre işlemlerinden kurtarıyor. Temassız POS ile ödeme alınabilmesi için kart hamilinin kartını Temassız POS okuyucusuna yaklaştırması yeterli.

Hem pratik ve seri, hem de güvenli ödeme için Temassız POS'a başvurun! Tüm temassız kartlardan hızlı ve sorunsuz ödeme alın, işlem sürelerinizi kısaltın, iş yükünüzü azaltın.

Sadece temassız özelliği olan kredi kartlarıyla temassız okuyucuları olan POS’lardan işlem yapılabilir. İşlem yapılmak istenen kartın temassız özelliğinin olup olmadığını anlamak için üzerindeki sembol kontrol edilebilir.

POS’a tutar bilgisini girip “Giriş” tuşuna bastıktan sonra, kart POS cihazına yaklaştırılır. 90 TL’ye kadar olan işlemlerde imzaya ve şifreye gerek kalmadan, 90 TL üzeri işlemlerde ise POS’tan şifre girilerek temassız işlem yapılabilir. Aynı gün arka arkaya yapılmış üç temassız alışveriş sonrası temassız ödeme yapmaya devam edebilmek için ise şifreli herhangi bir alışveriş yapılması gerekmektedir.

POS ekranında ONAYLANDI mesajı görüldüğünde işlemi başarıyla gerçekleşmiş demektir.

Onaylanmayan veya PIN (şifre) girilerek yapılması gereken temassız işlemler için POS terminali ekran mesajlarıyla yönlendirme yapacaktır.

Temassız POS işlemi yapıldığında, işlemlerin üye işyerinin hesabına geçmesi için mutlaka POS’tan “gün sonu raporu” alınması gerekmektedir.

QNB Finansbank’ın temassız özelliği bulunan kredi kartlarıyla QNB Finansbank üye işyerlerinden işlem yapılıyorsa ParaPuan kazanılır. Ancak, Temassız işlemlerde karttaki ParaPuan harcanamaz, bu işlemlere taksit yapılamaz.

Temassız işlemin iptalinin normal iptal işleminden farkı bulunmamaktadır. Temassız (offline) yapılan bir işlemin iptalinde, eğer POS’tan gün sonu raporu alınmadıysa, POS iptal menüsünden işlemin iptali yapılabilir. POS’tan gün sonu alındıysa “iade işlemleri” adımı kullanılarak işlem iade edilebilir.

Satış işlemlerinde işyeri nüshası daima basılır; ancak kart hamili nüshası için slip isteniyorsa, tekrar “giriş” tuşuna basılması gerekmektedir.

Hayır, bu işlemlerden dolayı üye işyerine ek maliyet oluşmayacak, yapılan işlemlerde standart üye işyeri fiyatlaması geçerli olacaktır.

İşyerinizde telefon bağlantılı Dial-up POS veya ADSL POS kullanıyorsanız, Temassız POS'a çalıştığınız QNB Finansbank şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Hayır, temassız POS aidatları diğer bütün POS aidatlarıyla aynı olacak.

Temassız özelliği olan POS’lar, temassız özelliği olan Yazarkasa POS’lar ve temassız özelliği bulunan pinpad cihazlarından temassız işlem yapılabilir.

* Temassız işlemler ile ilgili Bankalararası Kart Merkezi’nin hazırladığı tanıtım videosudur.